Zapraszam do współpracy lekarzy rodzinnych, lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i pierwszego kontaktu oraz innych lekarzy specjalistów z terenu województwa mazowieckiego i ościennych. Mam bowiem świadomość, że spotykacie Państwo, w swojej praktyce lekarskiej problemy zdrowotne, których ze względu na brak czasu a czasami również brak doświadczenia nie jesteście w stanie samodzielnie rozwiązać. Niektóre z nich wymagają czasami specyficznej wiedzy i dużego doświadczenia. Proponuję w takich sytuacjach konsultować się z nami poprzez e-mail lub telefonicznie. Warto też zajrzeć tutaj.
Centrum Konsultacyjne AKMED, które jest usytuowane w bardzo dogodnym miejscu w samym centrum Warszawy, przy stacji metro „Politechnika” jest w stanie skutecznie pomóc Wam i Waszym pacjentom w:
- rozwiązaniu problemów psychologiczno – psychiatrycznych,
- leczeniu zespołów psychogennych, nerwicowych, depresyjnych, następstw stresu itp.,
- diagnozowaniu i leczeniu osób z problemem alkoholowym czy lekowym,
- diagnozowaniu i leczeniu osób z problemami innych uzależnień.
Konsultacje dla lekarzy
Lekarzom udzielamy specjalistycznych, koleżeńskich konsultacji w zakresie rozwiązywania problemów psychologicznych, psychiatrycznych oraz wynikających z różnego rodzaju uzależnień (alkohol, leki, hazard itp.) u ich pacjentów, telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną. Można też przyjść anonimowo z własnym problemem. W celu ułatwienia procesu diagnostycznego proponuję skorzystać z naszych testów.
Proponuję też zajrzeć do moich artykułów skierowanych do lekarzy praktyków
Kliniczne i społeczne aspekty uzależnienia od alkoholu (2017)
Problemy alkoholowe w praktyce lekarza rodzinnego cz. 1
Problemy alkoholowe w praktyce lekarza rodzinnego cz. 2
oraz do książki pt. „Uzależnienia. Geneza, terapia, powrót do zdrowia”, ale zanim to nastąpi proponuję przeczytać recenzję napisaną przez prof. Pużyńskiego
a także do Medical Tribune
Osobom dorosłym mamy do zaproponowania:
- konsultacje diagnostyczne, porady i leczenie (m.in. nerwic, depresji, zaburzeń snu, zaburzeń pamięci, zaburzeń wieku podeszłego, choroby Alzheimera itp.);
- pomoc w wybrnięciu z trudnych sytuacji (osobistych, małżeńskich i rodzinnych);
- treningi: asertywności, pozytywnego myślenia, radzenia sobie ze złością, krytyką, poczuciem winy i krzywdy, nauka rozwiązywania sytuacji konfliktowych, poprawy poczucia własnej wartości, poprawy komunikacji z innymi, zmiany postaw i przekonań, które przeszkadzają itp.
Osobom, które podejrzewają u siebie problem alkoholowy lub inne uzależnienie i chciałyby zasięgnąć anonimowej porady w dyskretnych oraz kameralnych warunkach proponujemy:
- spotkanie ze mną lub z certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień i pomoc w rozwianiu wątpliwości diagnostycznych;
- udział w wyjątkowo atrakcyjnym autorskim weekendowym programie terapeutycznym (dla osób bardzo zajętych w ciągu tygodnia, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn);
- udział w programie ambulatoryjnym (w kameralnych i dyskretnych warunkach), który obejmuje zarówno konsultacje indywidualne jak i grupowe spotkania terapeutyczne zarówno dla osób uzależnionych jak i współuzależnionych czyli tych, które cierpią z powodu picia alkoholu lub z powodu innych zachowań bliskiej osoby;
- uzyskanie odpowiedzi na pytanie – czy warto implantować esperal albo przyjmować jakieś leki?
- możliwość wizyt motywacyjnych i terapeutycznych w domu pacjenta oraz konsultacje bądź sesje terapeutyczne dla rodzin z problemem alkoholowym!
Wybór właściwej formy oraz częstotliwości spotkań dokonywany jest podczas spotkania ze specjalistą.
Jeżeli współpracujecie Państwo z zakładami pracy proponuję zajrzeć do Programu Wspierania Pracowników.
dr n. med. Bohdan T. Woronowicz (+48 602 670 722)
specjalista psychiatra, specjalista i superwizor terapii uzależnień