akmed@akmedcentrum.eu

ul. Mokotowska 6a, Warszawa

Konsultacje online aktualności

Konsultacje / spotkania online

Panująca na świecie pandemia COVID-19 odmieniła wiele dziedzin naszego życia, zaburzając istotnie kontakty międzyludzkie. Obecnie każde osobiste spotkanie z drugim człowiekiem może wiązać się z narażeniem na ryzyko zarażenia. Taka sytuacja uniemożliwia nam niestety niesienie pomocy psychologicznej w dotychczasowej, tradycyjnej formie.

Jednocześnie, z powodu atmosfery zagrożenia, coraz więcej osób potrzebuje wsparcia psychologicznego. Z pomocą przychodzą nam tutaj nowoczesne rozwiązania, takie jak konsultacje, porady i leczenia online.

Pomoc online

Dzięki możliwości konsultacji online nie trzeba odkładać konsultacji na „lepsze czasy” lub rezygnować z leczenia, wystarczy tylko oswoić się z nową sytuacją oraz z faktem, że zamiast odwiedzać specjalistę w gabinecie, siadamy przed urządzeniem elektronicznym i kontaktujemy się nim za pośrednictwem internetu. W tej specyficznej sytuacji, wbrew pozorom, nie jest to wcale wielka zmiana i już po paru słowach różnica zaciera się. Rozmowa przebiega bardzo podobnie, a Pacjent czuje się praktycznie tak, jakby odbywał tradycyjną wizytę. W zależności od sytuacji epidemiologicznej prowadzimy terapię również hybrydowo (częściowo online a częściowo w kontakcie osobistym).
Dzięki poradom online możemy udzielać takiego samego wsparcia jak przed wybuchem pandemii. Oferujemy pomoc osobom, które zmagają się z uzależnieniami, cierpią na nerwicę, depresję, są współuzależnione lub potrzebują innego wsparcia psychoterapeutycznego, pomocy w rozwiązywaniu problemów zdrowia psychicznego, w tym w przypadkach potrzeby leczenia psychogeriatrycznego.

Czego potrzeba, by umówić się na konsultację online?

Wystarczy dysponować urządzeniem elektronicznym z dostępem do Internetu. Skype, czyli bezpłatny program, za pomocą którego porozumiewamy się z pacjentami, może być zainstalowany na laptopie, komputerze stacjonarnym, tablecie lub na smartfonie. Oprogramowanie jest bardzo łatwe w instalacji i obsłudze, dzięki czemu bariera technologiczna praktycznie nie istnieje.

Zalety konsultacji online

Przygotowanie się do konsultacji online jest bardzo proste od strony technicznej, a sama konsultacja niewiele różni się od tradycyjnego spotkania ze specjalistą, a do tego przynosi wymierne korzyści. Kontaktując się ze specjalistą przez Internet można otrzymać pomoc nie wychodząc z domu i zaoszczędzić trochę czasu. Można też bez problemu, w dowolnej chwili umówić się na spotkanie poprzez zakładkę „konsultacje online” na naszej stronie www.akmedcentrum.eu lub dzwoniąc pod numer zgłoszeniowy (608521431).

Leczenie w okresie zagrożenia koronawirusem (w tym – terapia uzależnień)

W związku z pandemią koronawirusa COVID-19 znaleźliśmy się w nowej i nieznanej nam dotychczas sytuacji. Nasze dotychczasowe kontakty międzyludzkie, praca czy rozrywka, zaczęły podlegać ograniczeniom. Pojawiło się poczucie zagrożenia zdrowia a nawet życia zarówno własnego, jak i bliskich, niepewność jutra, obawa o pracę, o byt itp.

Stres wywołany przez koronawirusa staje się często dodatkowym czynnikiem skłaniającym osoby uzależnione do częstszego picia i „usprawiedliwiania” sięgania przez nie po alkohol jako „uzasadnioną” formę chwilowego „odcięcia się” od dodatkowych problemów. Osłabienie kontroli sytuacyjnej (np. w wyniku pracy w domu) może z kolei nasilić ilość oraz częstotliwość spożywania alkoholu przez osoby, które nie są uzależnione, a dotychczas nie stroniły od niego. Takie postępowanie może bardzo szybko przeprowadzić te osoby na drugą stronę granicy między zdrowiem a chorobą jaką jest uzależnienie. W ostatnich tygodniach coraz więcej osób zgłasza nam ten problem. Jedni wracają do alkoholu po długiej abstynencji a inni sygnalizują, że wyraźnie zwiększyli częstotliwość sięgania po alkohol oraz ilość wypijanego alkoholu. Prosimy bardzo uważać!

Obecna sytuacja stała się szczególnie trudna dla osób z problemami uzależnień, a szczególnie dla tych, które jeszcze nie znalazły sobie bezpiecznego miejsca, w którym mogłyby uzyskać wsparcie. Ograniczenia w handlu alkoholem na pewno nie rozwiążą ich problemów, a utrudnienia w dostępie do alkoholu, przy braku umiejętności radzenia sobie z silnym „głodem” alkoholowym, mogą nawet skłonić ich do różnych nieprzemyślanych zachowań.

Ta szczególna sytuacja skłoniła nas do poszerzenia oferty terapeutycznej o możliwość udzielania Państwu wsparcia zarówno telefonicznego jak i online, a także do prowadzenie leczenia online (Skype, zoom). Dzięki tej możliwości nasi dotychczasowi pacjenci oraz najnowsi, którzy postanowili nam zaufać, mogą korzystać zarówno z sesji indywidualnych jak i grupowych (Skype, zoom). Jest to szczególne ważne w sytuacji, kiedy wiele placówek terapii uzależnień i poradni zdrowia psychicznego zawiesiło udzielanie świadczeń, a tylko niektóre z nich umożliwiają terapię online. Nasi dotychczasowi pacjenci, poza małymi wyjątkami, kontynuują dzielnie rozpoczętą terapię a nowi wciąż napływają i co parę miesięcy uruchamiamy kolejną edycją programu weekendowego, w nieco zmodyfikowanej ze względu na dzisiejsze warunki wersji.

Jak skorzystać z naszej pomocy?

Ponieważ z powodu zagrożenia koronawirusem, kontakty osobiste powinny być ograniczane, a problemy pozostają, a nawet mogą narastać – Osoby, które chciałyby skonsultować te problemy z  dr. med. Bohdanem Woronowiczem lub z innymi lekarzami bądź psychologami/psychoterapeutami zapraszamy na indywidualne sesje poprzez Skype.

Spotkania grupowe prowadzimy z kolei poprzez aplikację ZOOM (zoom.us).

Ze względu na zagrożenie epidemiczne, w przypadku spotkań osobistych, wymagane są zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 lub aktualny negatywny wynik testu na COVID-19.

Dzień i godzinę spotkania z dr. med. Bohdanem Woronowiczem (koszt 350 zł.) oraz z innymi Specjalistami ustalamy, po wpłynięciu na nasze konto przedpłaty. W razie jakichkolwiek pytań prosimy zadzwonić na nasz numer zgłoszeniowy 608 521 431.

Informację o cenie podajemy telefonicznie, podczas ustalania szczegółów spotkania, ponieważ cena zależy od rodzaju usługi zdrowotnej. Ceny wizyt wahają się w granicach 180-350 zł. Terminy konsultacji i spotkań terapeutycznych ustalamy telefonicznie, po stwierdzeniu, że opłata wpłynęła na nasze konto.

Po konsultacji z dr. Woronowiczem, w przypadku chęci kontynuowania kontaktów w celach diagnostycznych lub terapeutycznych dotyczących uzależnienia lub współuzależnienia, należy wykupić pakiet 3 spotkań z Terapeutą (3×180 zł.=540 zł.).

Trzy pierwsze spotkania w ramach pakietu mają na celu udzielenie bardziej szczegółowych informacji na temat naszej oferty terapeutycznej, umożliwiają poznanie dedykowanego terapeuty-opiekuna na czas uczestniczenia w programie terapii, a w przypadku chęci kontynuowania kontaktu – ustalenie długofalowego celu terapii, udzielenie informacji o jej przebiegu, omówienie  programu terapii oraz formy i częstotliwości kolejnych spotkań.

Po stwierdzeniu, że opłata za pakiet wpłynęła na konto Akmedu prześlemy dokumenty do podpisania (np. RODO oraz normy, ew. kontrakt – nieco różniące się dla osób uczestniczących w programie nastawionym na abstynencję i w programie ograniczania picia) oraz wykaz badań do wykonania. Po odesłaniu skanów podpisanych dokumentów nawiążemy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu pierwszego spotkania z terapeutką/terapeutą (prosimy KONIECZNIE pamiętać o podaniu numeru swojego telefonu oraz adresu e-mail).

Pakiety do psychoterapeutów, którzy zajmują się innymi problemami to 3x 200 zł.= 600 zł.

Koszt wizyty u lekarza specjalisty wynosi 300-350 zł. (w zależności od czasu trwania)

Opłaty prosimy przekazywać na nasze konto w Banku Millenium:

41 1160 2202 0000 0000 1968 7962

Ułatwieniem dla Państwa jest możliwość dokonania wpłaty poprzez naszą stronę (patrz niżej), bo wtedy nie trzeba przesyłać dodatkowo potwierdzenia. Wtedy też informacja o niej wcześniej do nas dociera.

Potwierdzenie wpłaty (wraz z numerem swojego telefonu) oraz skany dokumentów i wyników badań, zleconych przez dr med. Bohdana Woronowicza, prosimy przesyłać na adres rejestr@akmedcentrum.eu

UWAGA!

Osoby, które chciałyby otrzymać fakturę prosimy, żeby w powiadomieniu o dokonanej wpłacie przesłanym na adres rejestr@akmedcentrum.eu lub w rubryce „Uwagi od Klienta” zaznaczyły, że potrzebują faktury i podały dane do faktury wraz z NIP-em. Po stwierdzeniu, że kwota wpłynęła na nasze konto prześlemy fakturę na podany adres e-mail.

Jeżeli, po dokonaniu wpłaty zajdą ważne okoliczności uniemożliwiające realizację wizyty w uzgodnionym wcześniej terminie, prosimy koniecznie o telefoniczne odwołanie wizyty na 24 godz. przed jej terminem. Nieodwołanie wizyty z 24-godzinnym wyprzedzeniem będzie traktowane tak, jakby wizyta odbyła się i należność za nią nie będzie mogła zostać zwrócona.


Możliwość wniesienia opłaty
za konsultację/spotkanie online:

Więcej:

Skontaktuj się z nami:

Centrum Konsultacyjne AKMED
ul. Mokotowska 6a, Warszawa
e-mail: akmed@akmedcentrum.eu
tel. 608 521 431, 22 825 33 33, 22 8555055