akmed@akmedcentrum.eu

ul. Mokotowska 6a, Warszawa

Konsultacje online aktualności

Konsultacje / spotkania online

Panująca na świecie pandemia COVID-19 odmieniła wiele dziedzin naszego życia, zaburzając istotnie kontakty międzyludzkie. Obecnie każde osobiste spotkanie z drugim człowiekiem może wiązać się z narażeniem na ryzyko zarażenia. Taka sytuacja uniemożliwia nam niestety niesienie pomocy psychologicznej w dotychczasowej, tradycyjnej formie.

Jednocześnie, z powodu atmosfery zagrożenia, coraz więcej osób potrzebuje wsparcia psychologicznego. Z pomocą przychodzą nam tutaj nowoczesne rozwiązania, takie jak konsultacje, porady i leczenia online.

Pomoc online

Dzięki możliwości konsultacji online nie trzeba odkładać konsultacji na „lepsze czasy” lub rezygnować z leczenia, wystarczy tylko oswoić się z nową sytuacją oraz z faktem, że zamiast odwiedzać specjalistę w gabinecie, siadamy przed urządzeniem elektronicznym i kontaktujemy się nim za pośrednictwem internetu. W tej specyficznej sytuacji, wbrew pozorom, nie jest to wcale wielka zmiana i już po paru słowach różnica zaciera się. Rozmowa przebiega bardzo podobnie, a Pacjent czuje się praktycznie tak, jakby odbywał tradycyjną wizytę.
Dzięki poradom online możemy udzielać takiego samego wsparcia jak przed wybuchem pandemii. Oferujemy pomoc osobom, które zmagają się z uzależnieniami, cierpią na nerwicę, są współuzależnione lub potrzebują innego wsparcia psychoterapeutycznego, a także pomocy w rozwiązywaniu problemów zdrowia psychicznego, albo potrzebują opieki psychogeriatrycznej.

Czego potrzeba, by umówić się na konsultację online?

Wystarczy dysponować urządzeniem elektronicznym z dostępem do Internetu. Skype, czyli bezpłatny program, za pomocą którego porozumiewamy się z pacjentami, może być zainstalowany na laptopie, komputerze stacjonarnym, tablecie lub na smartfonie. Oprogramowanie jest bardzo łatwe w instalacji i obsłudze, dzięki czemu bariera technologiczna praktycznie nie istnieje.

Zalety konsultacji online

Przygotowanie się do konsultacji online jest bardzo proste od strony technicznej, a sama konsultacja niewiele różni się od tradycyjnego spotkania ze specjalistą, a do tego przynosi wymierne korzyści. Kontaktując się ze specjalistą przez Internet można otrzymać pomoc nie wychodząc z domu i zaoszczędzić trochę czasu. Można też bez problemu, w dowolnej chwili umówić się na spotkanie poprzez zakładkę „konsultacje online” na naszej stronie www.akmedcentrum.eu lub dzwoniąc pod numer zgłoszeniowy (608521431).

Leczenie w okresie zagrożenia koronawirusem (w tym – terapia uzależnień)

W związku z pandemią koronawirusa COVID-19 znaleźliśmy się w nowej i nieznanej nam dotychczas sytuacji. Nasze dotychczasowe kontakty międzyludzkie, praca czy rozrywka, zaczęły podlegać ograniczeniom. Pojawiło się poczucie zagrożenia zdrowia a nawet życia zarówno własnego, jak i bliskich, niepewność jutra, obawa o pracę, o byt itp.

Stres wywołany przez koronawirusa staje się często dodatkowym czynnikiem skłaniającym osoby uzależnione do częstszego picia i „usprawiedliwiania” sięgania przez nie po alkohol jako „uzasadnioną” formę chwilowego „odcięcia się” od dodatkowych problemów. Osłabienie kontroli sytuacyjnej (np. w wyniku pracy w domu) może z kolei nasilić ilość oraz częstotliwość spożywania alkoholu przez osoby, które nie są uzależnione, a dotychczas nie stroniły od niego. Takie postępowanie może bardzo szybko przeprowadzić te osoby na drugą stronę granicy między zdrowiem a chorobą jaką jest uzależnienie. W ostatnich tygodniach coraz więcej osób zgłasza nam ten problem. Jedni wracają do alkoholu po długiej abstynencji a inni sygnalizują, że wyraźnie zwiększyli częstotliwość sięgania po alkohol oraz ilość wypijanego alkoholu. Prosimy bardzo uważać!

Obecna sytuacja stała się szczególnie trudna dla osób z problemami uzależnień, a szczególnie dla tych, które jeszcze nie znalazły sobie bezpiecznego miejsca, w którym mogłyby uzyskać wsparcie. Ograniczenia w handlu alkoholem na pewno nie rozwiążą ich problemów, a utrudnienia w dostępie do alkoholu, przy braku umiejętności radzenia sobie z silnym „głodem” alkoholowym, mogą nawet skłonić ich do różnych nieprzemyślanych zachowań.

Ta szczególna sytuacja skłoniła nas do poszerzenia oferty terapeutycznej o możliwość udzielania Państwu wsparcia zarówno telefonicznego jak i online, a także do prowadzenie leczenia online (Skype, zoom). Dzięki tej możliwości nasi dotychczasowi pacjenci oraz najnowsi, którzy postanowili nam zaufać, mogą korzystać zarówno z sesji indywidualnych jak i grupowych (Skype, zoom). Jest to szczególne ważne w sytuacji, kiedy wiele placówek terapii uzależnień zawiesiło udzielanie świadczeń, a tylko nieliczne z nich umożliwiają terapię online. Nasi dotychczasowi pacjenci, poza małymi wyjątkami, kontynuują dzielnie rozpoczętą terapię a nowi wciąż napływają i co parę miesięcy uruchamiamy kolejną edycją programu weekendowego, w nieco zmodyfikowanej ze względu na dzisiejsze warunki wersji.

Jak skorzystać z naszej pomocy?

Ponieważ z powodu zagrożenia koronawirusem, osobiste kontakty nie są wskazane, a problemy pozostają, a nawet mogą narastać – Osoby, które chciałyby skonsultować te problemy z  dr. med. Bohdanem Woronowiczem lub z innymi lekarzami bądź psychologami/psychoterapeutami zapraszamy na indywidualne sesje poprzez Skype. Spotkania grupowe prowadzimy poprzez aplikację ZOOM (zoom.us).

Dzień i godzinę spotkania na Skype z dr. Woronowiczem (koszt 300 zł.) lub z innymi Specjalistami można ustalić, po uprzednim dokonaniu przedpłaty, dzwoniąc na nasz numer zgłoszeniowy 608 521 431.

Informację o cenie podajemy telefonicznie, podczas ustalania szczegółów spotkania, ponieważ cena zależy od rodzaju usługi zdrowotnej. Ceny wahają się w granicach 150-300 zł. Terminy konsultacji i spotkań ustalamy telefonicznie, po stwierdzeniu, że na nasze konto wpłynęła opłata.

Po konsultacji z dr. Woronowiczem, w przypadku chęci kontynuowania kontaktów w celach diagnostycznych lub terapeutycznych dotyczących uzależnienia lub współuzależnienia, należy wykupić pakiet 3 spotkań (3×150 zł.=450 zł.). Po stwierdzeniu, że opłata za ten pakiet wpłynęła na konto Akmedu prześlemy dokumenty do podpisania (RODO i normy) oraz wykaz badań do wykonania. Po odesłaniu skanu podpisanych dokumentów (RODO i normy) nawiążemy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu pierwszego spotkania z terapeutką/terapeutą (prosimy KONIECZNIE pamiętać o podaniu adresu e-mail oraz numeru swojego telefonu). Podczas trzech spotkań, w ramach opłaconego pakietu, będzie czas na lepsze zorientowanie się w naszej ofercie terapeutycznej, a w przypadku chęci podtrzymania kontaktu – ustalony zostanie długofalowy cel i program ew. terapii oraz forma i częstotliwość  dalszych spotkań.

Jeżeli potrzebna jest faktura prosimy o podanie danych do faktury w „Uwagi od Klienta”, a wówczas po stwierdzeniu, że kwota wpłynęła na nasze konto prześlemy fakturę na podany adres e-mail.”

Opłaty prosimy przekazywać na nasze konto w Banku Millenium:

41 1160 2202 0000 0000 1968 7962

Ułatwieniem dla Państwa może być możliwość dokonania wpłaty poprzez naszą stronę (patrz niżej)

Istnieje też możliwość opłacenia tych konsultacji i spotkań przelewem internetowym ze strony swojego banku.

Potwierdzenie wpłaty (wraz z numerem swojego telefonu) oraz skany dokumentów i wyników, zleconych przez dr med. Bohdana Woronowicza, badań prosimy przesyłać na adres rejestr@akmedcentrum.eu

UWAGA! Jeżeli, po dokonaniu wpłaty zajdą ważne okoliczności uniemożliwiające realizację wizyty w uzgodnionym wcześniej terminie, prosimy koniecznie o telefoniczne odwołanie wizyty na 24 godz. przed jej terminem. Nieodwołanie wizyty z 24-godzinnym wyprzedzeniem będzie traktowane tak, jakby wizyta odbyła się i należność za nią nie będzie mogła zostać zwrócona.


Możliwość wniesienia opłaty
za konsultację/spotkanie online:

Więcej:

Skontaktuj się z nami:

Centrum Konsultacyjne AKMED
ul. Mokotowska 6a, Warszawa
e-mail: akmed@akmedcentrum.eu
tel. 608 521 431, 22 825 33 33, 22 8555055