akmed@akmedcentrum.eu

ul. Mokotowska 6a, Warszawa

Konsultacje aktualności Blog

Konsultacje

Szczegółowych informacji dotyczących formalności związanych z wizytami/konsultacjami zarówno osobistymi jak i online udzielamy telefonicznie

(+48) 608 512 413 lub 535 789 980 albo 228253333

W okresach zagrożenia (m.in. pandemią czy wojną) coraz więcej osób potrzebuje wsparcia psychologicznego. Z pomocą przychodzą nam wówczas nowoczesne rozwiązania, takie jak konsultacje, porady czy leczenia online.

Pomagamy głównie osobom uzależnionym, ale także osobom, które mają trudności w rozwiązaniu swoich problemów rodzinnych czy osobistych. Osoby, które oczekują takiej pomocy powinny wyraźnie zaznaczyć to podczas rozmowy telefonicznej i wówczas nie jest konieczna, jako pierwsza, konsultacja u dr. med. Bohdana Woronowicza.

Pomoc online

Dzięki możliwości konsultacji online kontaktują się z nami osoby z całego prawie świata, które nie mogą odbywać zbyt często spotkań osobistych. Nie trzeba więc odkładać konsultacji na „lepsze czasy” lub rezygnować z leczenia, wystarczy tylko oswoić się z nową sytuacją oraz z faktem, że zamiast odwiedzać specjalistę w gabinecie, siadamy przed urządzeniem elektronicznym i kontaktujemy się nim za pośrednictwem internetu. W tej specyficznej sytuacji, wbrew pozorom, nie jest to wcale wielka zmiana i już po paru słowach różnica zaciera się. Rozmowa przebiega bardzo podobnie, a Pacjent czuje się praktycznie tak, jakby odbywał tradycyjną wizytę. W zależności od sytuacji epidemiologicznej prowadzimy terapię również hybrydowo tj. częściowo online poprzez Skype w przypadku spotkań indywidualnych lub poprzez platformę zoom, w przypadku spotkań grupowych, a kiedy warunki epidemiologiczne na to pozwalają to najchętniej w kontakcie osobistym.
Dzięki poradom online możemy udzielać takiego samego wsparcia jak przed wybuchem pandemii. Oferujemy pomoc osobom, które zmagają się z uzależnieniami, cierpią na nerwicę, depresję, są współuzależnione lub potrzebują innego wsparcia psychoterapeutycznego, pomocy w rozwiązywaniu problemów zdrowia psychicznego, w tym również w przypadkach osób starszych – konieczności leczenia psychogeriatrycznego.

Co jest potrzebne, żeby umówić się na konsultację online?

Wystarczy dysponować urządzeniem elektronicznym z dostępem do Internetu. Skype, czyli bezpłatny program, za pomocą którego porozumiewamy się z pacjentami, może być zainstalowany na laptopie, komputerze stacjonarnym, tablecie lub na smartfonie. Oprogramowanie jest bardzo łatwe w instalacji i obsłudze, dzięki czemu bariera technologiczna praktycznie nie istnieje.

Zalety konsultacji online

Przygotowanie się do konsultacji online jest bardzo proste od strony technicznej, a sama konsultacja niewiele różni się od tradycyjnego spotkania ze specjalistą, a do tego przynosi wymierne korzyści. Kontaktując się ze specjalistą przez Internet można otrzymać pomoc nie wychodząc z domu i zaoszczędzić trochę czasu. Można też bez problemu, w dowolnej chwili umówić się na spotkanie poprzez zakładkę „konsultacje online” na naszej stronie www.akmedcentrum.eu lub dzwoniąc pod numer zgłoszeniowy (608521431).

Leczenie w okresie zagrożenia koronawirusem (w tym – terapia uzależnień)

W związku z pandemią koronawirusa COVID-19 znaleźliśmy się w nowej i nieznanej nam dotychczas sytuacji. Nasze dotychczasowe kontakty międzyludzkie, praca czy rozrywka, zaczęły podlegać ograniczeniom. Pojawiło się poczucie zagrożenia zdrowia a nawet życia zarówno własnego, jak i bliskich, niepewność jutra, obawa o pracę, o byt itp.

Stres wywołany przez koronawirusa staje się często dodatkowym czynnikiem skłaniającym osoby uzależnione do częstszego picia i „usprawiedliwiania” sięgania przez nie po alkohol jako „uzasadnioną” formę chwilowego „odcięcia się” od dodatkowych problemów. Osłabienie kontroli sytuacyjnej (np. w wyniku pracy w domu) może z kolei nasilić ilość oraz częstotliwość spożywania alkoholu przez osoby, które nie są uzależnione, a dotychczas nie stroniły od niego. Takie postępowanie może bardzo szybko przeprowadzić te osoby na drugą stronę granicy między zdrowiem a chorobą jaką jest uzależnienie. W ostatnich tygodniach coraz więcej osób zgłasza nam ten problem. Jedni wracają do alkoholu po długiej abstynencji a inni sygnalizują, że wyraźnie zwiększyli częstotliwość sięgania po alkohol oraz ilość wypijanego alkoholu. Prosimy bardzo uważać!

Obecna sytuacja stała się szczególnie trudna dla osób z problemami uzależnień, a szczególnie dla tych, które jeszcze nie znalazły sobie bezpiecznego miejsca, w którym mogłyby uzyskać wsparcie. Ograniczenia w handlu alkoholem na pewno nie rozwiążą ich problemów, a utrudnienia w dostępie do alkoholu, przy braku umiejętności radzenia sobie z silnym „głodem” alkoholowym, mogą nawet skłonić ich do różnych nieprzemyślanych zachowań.

Ta szczególna sytuacja skłoniła nas do poszerzenia oferty terapeutycznej o możliwość udzielania Państwu wsparcia zarówno telefonicznego jak i online, a także do prowadzenie leczenia online (Skype, zoom). Dzięki tej możliwości nasi dotychczasowi pacjenci oraz najnowsi, którzy postanowili nam zaufać, mogą korzystać zarówno z sesji indywidualnych jak i grupowych (Skype, zoom). Jest to szczególne ważne w sytuacji, kiedy wiele placówek terapii uzależnień i poradni zdrowia psychicznego zawiesiło udzielanie świadczeń, a tylko niektóre z nich umożliwiają terapię online. Nasi dotychczasowi pacjenci, poza małymi wyjątkami, kontynuują dzielnie rozpoczętą terapię a nowi wciąż napływają i co parę miesięcy uruchamiamy kolejną edycją programu weekendowego, w nieco zmodyfikowanej ze względu na dzisiejsze warunki wersji.

Jak skorzystać z naszej pomocy?

Ponieważ z powodu zagrożenia koronawirusem, kontakty osobiste powinny być ograniczane, a problemy pozostają, a nawet mogą narastać – Osoby, które chciałyby skonsultować te problemy z dr. med. Bohdanem Woronowiczem lub z innymi lekarzami bądź psychologami/psychoterapeutami zapraszamy na indywidualne sesje poprzez Skype.

Spotkania grupowe prowadzimy z kolei poprzez aplikację ZOOM (zoom.us).

Odbywanie spotkań online dało, Polakom mieszkającym za granicą oraz w miejscowościach odległych od Warszawy, możliwość uzyskania wsparcia a także podjęcia leczenia w naszym programie psychoterapii uzależnień.

W zależności od stopnia zagrożenie epidemicznego, w przypadku spotkań osobistych, mogą być wymagane zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 lub aktualny negatywny wynik testu na COVID-19.


*************************************************************************************************************************

KONSULTACJE LEKARSKIE

Dzień i godzinę spotkania z dr. med. Bohdanem Woronowiczem lub z dr Agnieszką Borzym (psychogeriatryczne, diagnozowanie i leczenie zaburzeń pamięci) ustalamy telefonicznie dzwoniąc w dni powszednie w godz. 9.00 – 19.00 na numer zgłoszeniowy:

+48 608 521 431 lub +48 535 789 980

Opłaty za konsultacje i wizyty prosimy dokonywać albo poprzez naszą stronę i system wpłat online (na dole strony) albo bezpośrednio na konto w Banku Millenium:

41 1160 2202 0000 0000 1968 7962


*************************************************************************************************************************

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE/PSYCHOTERAPEUTYCZNE

Dzień i godzinę spotkania z psychoterapeutami ustalamy telefonicznie dzwoniąc w dni powszednie w godz 9.00 – 19.00 na numer zgłoszeniowy:

+48 608 521 431 lub +48 535 789 980

Opłaty za spotkania indywidualne, pakiety oraz za spotkania grupowe prosimy przekazywać wyłącznie na nasze inne konto w Santander Bank:

70 1090 1014 0000 0001 5263 5545


*************************************************************************************************************************

UWAGA!

Potwierdzenie wpłaty (koniecznie wraz z numerem swojego telefonu), a później skany dokumentów i wyników badań, zleconych przez dr. med. Bohdana Woronowicza, prosimy przesyłać na adres rejestr@akmedcentrum.eu

Wszelkie informacje na temat cen podajemy telefonicznie, podczas ustalania szczegółów spotkania, ponieważ cena zależy od rodzaju usługi zdrowotnej. Ceny wizyt w języku polskim wahają się w granicach 200-420 zł.

Prosimy pamiętać, że brak numeru telefonu i/lub adresu e-mail uniemożliwia nam ustalenie terminu pierwszej konsultacji/spotkania.

Osoby, które chciałyby otrzymać fakturę prosimy, żeby w powiadomieniu o dokonanej wpłacie przesłanym na adres rejestr@akmedcentrum.eu lub w rubryce „Uwagi od Klienta” wyraźnie zaznaczyły, że potrzebują faktury i podały dane do faktury wraz z NIP-em. Po stwierdzeniu, że należność wpłynęła na nasze konto prześlemy, na początku kolejnego miesiąca, zbiorczą fakturę na podany adres e-mail.

Jeżeli, po dokonaniu wpłaty zajdą ważne okoliczności uniemożliwiające realizację wizyty w uzgodnionym wcześniej terminie, prosimy koniecznie o telefoniczne odwołanie wizyty na 24 godz. przed jej terminem. Nieodwołanie wizyty z 24-godzinnym wyprzedzeniem będzie traktowane tak, jakby wizyta odbyła się i należność za nią nie będzie mogła zostać zwrócona.

 


Możliwość wniesienia opłaty
za konsultację/spotkanie online:

Więcej:

Skontaktuj się z nami:

Centrum Konsultacyjne AKMED
ul. Mokotowska 6a, Warszawa
e-mail: akmed@akmedcentrum.eu
tel. 608 521 431, 22 825 33 33, 22 8555055